GALERII: Nakuna Helsinki parfüümimärk tutvustas Lilli Jahilo moemajas unikaalseid nišiparfüüme

Kõrgmood ja peened parfüümid on läbi aegade koos eksisteerinud ning sellele kummardust tehes kutsus Nakuna Helsinki moe- ja iluhuvilised Lilli Jahilo juurde tutvuma unikaalsete lõhnadega ja sobitama sinna juurde kauneid disainerkleite.

Nakuna Helsinki soomlastest omanikud Jaakko Veijola ja Anu Igoni jutustasid köitvaid lugusid viiest põhjamaisuse ja eksootika piirimail mängivast parfüümist ning hinnatud moelooja Lilli Jahilo oli sinna juurde sobitanud lõhnast inspireeritud rõivakomplekti.

Jaakko Veijola sõnul on iga Nakuna lõhna taga tugev idee, mille on parfüümiks vormistanud maailmakuulsad Givaudan’i parfümeerid. Yann Vasnier, Nadège Legarlantezec, Fernandez Jorge ja Olivier Pescheux on etteantud kontseptsioonide järgi loonud viis unikaalset parfüümi: Mittumaari (jaanipäev), Ralli (võidusõit), Iho (ihu), Avanto (jääauk) ning Musta (melanhoolia). Kõik need kannavad endas tunnetust maast, kus põhjamaine loodus, polaarpäev ja -öö tekitavad suured kontrastid ning igatsuse millegi sooja ja eksootilise järele. Nakuna Helsinki lõhnad tekitavad kirge reisida ning loovad poeetilise ja müstilise omaette maailma. Need toovad meid siia, kuid viivad ka ära.

„Iga parfüüm kannab endas midagi meie kultuurist, jutustab Soome lugu. Ja see lugu on originaalne, enneolematu. Soomlased on omapärased, tugeva iseloomu ja arvamusega inimesed, kuigi jätavad küllaltki vaikse mulje,“ rääkis Jaakko Veijola.

Möödunud sügisel sai Nakuna Helsinki ka väärika tunnustuse osaliseks – Ühendkuningriigi mittetulundusühing The Fragrance Foundation UK pärjas Nakuna Helsinki „Aasta uustulnuka“ auhinnaga. The Fragrance Foundation UK eesmärk on märgata ja tunnustada parfüümitööstuse tipptegijaid. Parfüümimaailmas on The Fragrance Foundation UK tunnustus justkui Oscari võitmine filmitööstuses.

Viiekordne kummardus Soomele – unikaalsed lõhnad igaks päevaks

  • Iho eau de parfum (50 ml) – soome keeles ‘nahk’ või ’ihu’ on lõhn, kus kreemjas sandlipuu ja magus muskus moodustavad intiimse kooskõla puhtast soojast nahast, kus on tunda guaja puitu ja sensuaalset vaniljet.
  • Avanto eau de parfum (50 ml) – soome keeles ‘jääauk’ on oma olemuselt karge, tekitades tunde justkui kastaks keha külma vette. Ergutavalt jäist tsitrust täiendavad karged lilled. Struktuurilt minimalistlik ja teostuselt eriline parfüüm, mille pikaajaline aroom elavdab meeli ja puhastab hinge.
  • Musta eau de parfum (50 ml) – viitab melanhooliale ning kannab endas mõrumagusat meeleseisundit. See on justkui kahe vastandi kohtumine – metsikult suitsust südant pehmendab ergutav vanilje. Sensuaalne lõhn, kus viiruk koos vürtsika idamaise soojusega tekitab rahu.
  • Ralli eau de parfum (50 ml) – ralli kui võidusõit on nii eestlaste kui soomlaste südames. Ralli on moodsa nomaadi orientaalse alatooniga parfüüm inimesele, kes naudib nii reisimise põnevust kui ka koju naasmise magusust. Särtsakas roos ja müstiline oud sulanduvad pehme merevaiguga.
  • Mittumaari eau de parfum (50 ml) – tähendab Soome keeles ‘jaanipäeva’. See on naiselik parfüüm, milles värske bergamot seguneb pulbrilise lillearoomiga. Vanarahvas ütleb, et jaaniöö lilledel on eriline vägi – vali seitse lille, pane need padja alla ja näed oma tulevast armastust unes.

Nakuna Helsinki parfüümid on müügil Scandinavian Brandsi e-poes, Kaubamajas ja peatselt ka I.L.U. ilupoodide nišiparfüümide alal.

Fotod: Stina Kase