Intervjuu Von Norteni asutajaga: “Jätkusuutlik luksus on tuleviku osa”

Jõulude eel jutustasime Von Norteni asutaja Cayla Johanssoniga ilu- ja kodubrändi loomisest, eesmärkidest, toodete unikaalsusest ning muust huvitavast ja inspireerivast, mis käib Cayla kiire argipäeva juurde. Julgus, pealehakkamine ja lõpuks iseendasse uskuma hakkamine andis kahe lapse emale motivatsiooni luua iga keha- ja kodugurmaanide unistuste brändi Von Norten, mis kannab endas põhjamaise luksuse esteetikat, jätkusuutlikust ja rahu-filosoofiat.

Tere Cayla, kirjelda ennast 5 sõnaga.

Ema, abikaasa, töökas, lojaalne, lahke. 

Mis Sind raskematel aegadel kõige rohkem motiveerib?

Minu vaimne tugevus, mille olen pärinud oma emalt. See annab mulle jõudu, et tegutseda ka raskematel aegadel. Püüan leida igale olukorrale tähenduse, isegi raskemad hetked annavad mulle meelerahu, on õpetlikud ja õpetavad asju teise nurga alt vaatama. Luban iseendal olla kurb ja tunda emotsioone ning siis edasi liikuda.

Mida naudid ettevõtjaks olemise juures kõige enam?

Neid asju on nii palju, et raske on ühte konkreetset valida. Uute ideede realiseerimine ja teoks tegemine. See on imeline, eriti kui mingi idee mõjutab positiivselt ka Sind ennast – on fantastiline tunne. Ettevõtjaks olemine nõuab nii palju uute asjade õppimist, see on pidev väljakutse vaimselt kasvada. Lõputult huvitav!

Kes on Sinu suurimaks inspiratsiooniks?

Minu perekond on igapäeva tegemistes minu suurimaks inspiratsiooniks ja motivatsiooniks. Samuti olen inspireeritud oma isiklikest eesmärkidest mida soovin saavutada.

Kuidas tuli mõte asutada Von Norten?

Emaks saamine andis mulle jõudu lõpuks iseendasse uskuda ja mõtte luua tooteid, mis on keskkonnasõbralikud ning oma looduslike koostisosade poolest ka laspsesõbralikud. Idee sündis kui olin kaheksandat kuud rase oodates oma teist last, poega. Nüüd on Von Norteni lansseerimisest juba kaks aastat. Esimse aasta töötasin kodust, oma tütre ja äsja sündinud poja kõrvalt. 

Kirjelda oma igapäeva rutiini. Milline Von Norteni toode on Sinu lemmik? 

Ma alustan oma päeva alati tassikese mandlipiima-cappuccinoga, see järel võtan kuuma dušši Von Norteni pehme ja vahutava dušigeeliga, mis on ühtlasi ka mu lemmik kehatoode. See on väga kreemine ja niisutav oma koostise poolest ning seal on palju vitamiine, mida annab avokaadoõli. Seejärel loen meile ning planeerin eesoleva päeva. Kõige suurem katsumus on laste riietamine eelkooli jaoks. Enne eelkooli teeme nendega alati mõnusa jalutuskäigu ning siis sean sammud kontori ja poe poole, kus iga päev on erinev. Mõni päev on mul ainult kohtumised, mõnel päeval aitan tiimil tellimusi pakkida või töötan uue kollektsiooni kallal. Samuti veedan palju aega tootjatega suheldes. Peaaegu iga päev teen ka pilatest. Õhtud veedan oma perega. Pärast õhtusööki süütan alati ühe aroomiküünla, mis loob koju harmoonia ja hubase atmosfääri, eriti talvisel ajal. Terve meie pere armastab seda väikest traditsiooni. Küünlad jäävad alatiseks mu lemmikuks, need toovad tagasi nii palju mälestusi, rõõmu ja õnnetunnet.

Pärast õhtusööki süütan alati ühe aroomiküünla, mis loob koju harmoonia ja hubase atmosfääri, eriti talvisel ajal.”

Von Norteni bränd viie aasta pärast…

Ma loodan, et me jätkame kasvamist ja arenemist oma tööka ja sihikindla tiimiga. Ma loodan, et Von Norteni bränd on saadaval mitmes riigis üle maailma, kuid eriti Lõuna-Ameerikas. Ma usun, et Skandinaavia stiil ja filosoofia on nii märkimisväärne – lihtsuse ilu, kus kvaliteet võrdub luksusega. Ma loodan, et meie tiim kasvab suuremaks tuues kokku samade ambitsioonidega inimesed nagu mina. Loodan, et Von Norteni tooted toovad rõõmu tuhandetele inimestele üle kogu maailma.

Räägi meile lähemalt Von Norteni toodete unikaalsusest. Mille poolest nad välja paistavad?

Von Nortenis me usume, et jätkusuutlik luksus on tuleviku osa, sest luksustooted peaksid olema kindlasti ka jätkusuutlikud. Minu arvates saab toode olla hea siis, kui see on tehtud esmaklassilisest lähteainest. Näiteks meie luksuslikud lõhnaküünlad – need mitte ainult ei lõhna hästi, vaid on valmistatud 100% naturaalsetest koostisosadest, on jätkusuutlikud ning töödeldud taaskasutatud klaasist. Oma imeilusa disainiga kaunistavad need iga kodu. Uut toodet välja töötades peab see alati olema olema parim nii vaimule, kehale kui ka keskkonnale.

Millist nõu Sa annaksid kellelegi, kes tahaks alustada oma brändi loomisega? 

Parim nõuanne, mis mu abikaasa mulle kunagi ütles – ära kunagi karda saada vastuseks “ei”. Suhtu ebaõnnestumisse kui väljakutsesse mitte kui vaenlasesse. Näiteks, üks meie tänastest kõige suurematest partneritest ütles meile aastaid tagasi “ei”. Ma austasin tema vastust, kuid küsisin, mis oli selle vastuse põhjuseks. Kui oled ise valmis arenema ja teenid lugupidamist, näitad üles huvi ja valmisolekut õppida, siis suudad ka kohaneda. Sa ei saa eeldada, et kõik armastavad sinu brändi või tooteid samamoodi nagu sa ise, kuid aja ja järjekindlusega võivad saada kahtlejadki sinu brändi saadikuteks.

Eriline ja minimalistlik Von Norten võlub inimesi erakordsete aroomidega inspireeritud otse Põhjamaa loodusest. Kodulõhnad, käte- ja kehatooted, lõhnaküünlad ja ruumilõhnastajad loovad igasse koju hubase ja meeliülendava atmosfääri. Lõhnarännakut soovitame alustada Von Norteni eksklusiivsetest aroomiküünaldest.

Von Norteni tooted on müügil Scandinavian Brands e-poes, kingiideid jõuludeks uudista ja nuusuta Tallinna Kaubamaja Ilumaailmas kohapeal või Kaubamaja e-poes, andbeauty e-poes ja Vendors Home e-poes.