Tanel Veenre: parfüümides on peidus etendused ja sümfooniad

Jutustasime parfüümigurmaani ja ehtekunstniku, aga eelkõige väga meeldiva inimese Tanel Veenrega sellest, mis tema elus parasjagu aktuaalne.

Tanel ütleb, et on õnnelik kuna temas on olemas mõlemad pooled – nii hea ärivaist kui ka suurepärane disainitunnetus. Pole siis ime, et ilmselt Eesti müüduimad kõrvarõngad tulevad just Tanel Veenre Jewellery kaubamärgi alt ja plaan vallutada kõrvamarjadega Hiina pole mingi hiina ime vaid täitsa reaalne soov. Suur au on ka see, et nii mõnigi põhjamaine nišiparfüüm on leidnud tee Taneli muljetavaldavale parfüümiriiulile, kus on kõrvuti mitukümmend lõhnapudelit.

Tanel Veenre ei vaja Eestis ilmselt eraldi tutvustamist, aga räägi ise endast paari sõnaga. Kuidas Aldo ja sõbrad sind kirjeldavad?

Hmmm… seda, kuidas teised mind kirjeldavad peaks uurima neilt. Aga ma võin öelda, kuidas ma tahaks, et sõbrad mind kirjeldavad – rahulik, töökas, empaatiline, heasüdamlik, unistaja.

Mis põhimõtte järgi igapäevaselt elad ja oma lapsi kasvatad?

Minu jaoks on kõige olulisem hea süda. Ma ei talu draamat, tahaks, et asjad oleks lihtsad, ausad, läbipaistvad. Ma elan avatult ning püüan seda ka lastele edasi anda. Et nad oleks avatud, et nad usaldaks häid inimesi. Kui midagi on nihu, siis sellest rääkida, rahulikult ja hinnanguvabalt arutleda. Maailm on ju fantastiline koht. Tundlikkus on oluline, meelelisus – siis on iga hetk elust palju rikkam. Eks sellised lihtsad asjad nagu tervislik toit, loovus, muusika, ilus eesti keel, puhas kodu, toetavad peresuhted on ka meile olulised. Minu jaoks on tähtis perekonna tugi – vanemate, vanaema ja minu venna pere side. Vennalapsed on minu laste parimad sõbrad, see kooskasvamine on hästi rikastav.

Maailm on ju fantastiline koht.

Tanel Veenrega on äärmiselt põnev vestelda parfüümidest. Tema oskus lõhnu kirjeldada on ennast unustama panev.

Kui ehete valmistamine on su argipäev, siis su kireks on parfüümid. Kust on tulnud armastus parfüümide vastu?

Meeleliselt maailma uudistades avanes peale visuaalse maailma ka aistinguline – helide, materjalide-tekstuuride ja lõhnade maailm. See on fantastiline, mida võib nina kaudu kogeda! Aju töötleb lõhnad terveteks etendusteks ja sümfooniateks. Kui end harida ja õppida tundma eri nüansse siis see pilt muutub väga rikkaks. Olen end teadlikult koolitanud. Peale üht toredat Tuule (Eesti kosmeetikatoodete kaubamärk Tuul-toim.) aroomiõlide töötuba läksin koju ja tellisin eBayst üle 30 eeterliku õli, mida hakkasin siis ühekaupa tundma õppima. Ma käin Kaubamaja lõhnatoas või Crème de la Crème poes nagu kunstinäitusel – nuusutan erinevaid meistriteoseid. Mõned kõnetavad, mõned mitte. Mõnega avaneb terve maailm, lugu, mille olemasolust ma varem polnud teadlik. Nii näiteks avastasin Kaubamajast Björk and Berries September parfüümi –  intrigeerivalt teravmagusa tsitruse ja suitsu lõhna. 

Ma käin Kaubamaja lõhnatoas nagu kunstinäitusel – nuusutan erinevaid meistriteoseid.

Mida parfüüm sinu jaoks tähendab ning mille järgi endale lemmiku valid?

See on kunstiteos haistmismeeltele nii nagu heliteos on kõrvadele või maal silmadele. Mul on omad õlid, mis lemmiklõhnade koostises korduvad – erinevad puidud, piprad, vürtsid, vetiver, muskus, viiruk, tubakas, rumm … tihti ka vanilje, labdanum, merevaik… kuid seal peab olema intriig! Iiris, roos, porgandiseemned või mustsõstar murdmas maskuliinset orientaalset buketti.

Taneli ühed lemmikparfüümid – Son Venini “Santal Super” ja Björk and Berries “September”

Oled nüüdseks mõnda aega kasutada Norra maja Son Venin parfüümi Santal Super. Räägi sellest lõhnast lähemalt.

See on hästi nutikas lõhnade umami, minu jaoks tavatult värske ja tsitruseline. Jah, see on tõesti Le Labo kultuslõhna Santal sarnane, aga rohelisem ja kergem. Selle roheline lõikab kohe tänu piprale ja tsitrusele teravalt, isegi jäiselt … see on maarjajää lõhnaga. Vahelt hakkab paistma uimastavat jasmiini. Maandub vaikselt ja sandliselt. Läbi kumab kergelt ka okaspuu vaiku. Turvaline, sõltuvust tekitav.

Son Venini Santal Super on turvaline, sõltuvust tekitav.

Mis sa siis teed, kui sa ei tegele parasjagu lastega ega ei tööta?

Hmmm … tõenäoliselt tapan aega sotsiaalmeedias … Instas või Tiktokis. Paar korda kuus vaatan mõnd kvaliteetdokki või libastun Netlixis krimidokke, Tiger Kingi või Selling Sunseti bitch fighti vaatama. Ma olen olnud pöörane raamatute lugeja, kuid see harjumus triivib minust vaikselt eemale. Loen Loomingu Raamatukogu raamatuid, need on piisavalt õhukesed, et mitte unustada algust enne kui olen raamatu lõppu jõudnud.

Sinu järgmine unistus seoses Tanel Veenre Jewellery brändiga?

Mul on tohutult unistusi ja raban teha tööd, et need ka täituks. Mul on töös mitu uut fantastilist seeriat, pigistame online kaubandust, et saaks Eestist välja. Hiina terendab silmapiiril. Ja mul on plaanis laieneda ehetest-moest väljapoole.

Kuidas tunnetad maailma arenguid, kuhu on moodne maailm teel? Mida tulevik toob toodete tarbimise kontekstis?

Jälgides Gen-Z käitumist, siis saab see olema siiras, hektiline ja lainetav. Trendid liiguvad mööda sotsiaalmeedia ettearvamatuid radu.

Taneli lemmikparfüümid meie e-poest: