Intervjuu auhinnatud parfüümimärgi Nakuna Helsinki loojaga

Nakuna Helsinki asutasid loovhinged Anu Igoni ja Jaakko Veijola 2019. aastal. Nakuna tähendab soome keeles alasti või paljas. Äsja meie e-poodi jõudnud ning Tallinna Kaubamajas väljas oleva viie põhjamaise meeleoluga eksklusiivse ja peene nišiparfüümi autoriteks on maailmakuulsad Givaudan’i parfümeerid, kes on aidanud tabada just neid lõhnakomponente, mille kohta saab uhkusega öelda, et Nakuna Helsinki on pühendus kõigele soomelikule. Küsisime Jaakko Veijolalt mõned küsimused, mis seda uut parfüümimärki veidi avavad.

Millest räägib Nakuna Helsinki?

Jaakko: Meie parfüümid mängivad põhjamaisuse ja siit põgenemise piirimail. See on mänguline rännakute ja loovuse pidu. Me väärtustame ja naudime soome mentaliteeti, elegantsust ja kummardame loodust.

Viis pafüümi: Iho, Musta, Mittumaari, Avanto, Ralli

Kust tuli mõte luua Soome esimene nišiparfüümimärk?

Jaakko: 2017. aastal puhkasime Lõuna-Prantsusmaal Arles’ lähedal Camargue’is. Kogu see maalähedus ja loodus inspireeris niivõrd, et pani meid mõtlema – mis oleks kui looksime oma nišibrändi, mis on põhjamaine, austab loodust ja on samas tohutult elegantne.

Kuidas te parfüüme loote?

Jaakko: Iga parfüümi taga on hästi tugev kontseptsioon. Me ei loo mingitest kindlatest lõhnanootidest inspireeritud parfüümiperesid, vaid kirjeldame kõigepealt tugevaid kontseptsioone ja nendele kujutlustele ehitame peale lõhna. Nakuna Helsinki tervikmõte on see, et me armastame põhjamaist Soomet, aga ihkame siit sageli ka ära.

Iga parfüüm kannab endas midagi meie kultuurist, jutustab Soome lugu. Meie soov on aga, et see lugu peab olema originaalne, enneolematu. Soomlased on küllaltki omapärased, tugeva iseloomu ja arvamusega inimesed, kuigi nad jätavad küllaltki vaikse mulje. Ideed või kontseptsioonid, mida me juhime, on küllaltki tugevad, soomlastele omaselt ei ole me väga head väikese viisakusjutu vestmises, vaid pigem oleme otsekohesed ja sirgjoonelised.

Mis on teie lemmikparfüüm oma märgi valikust?

Jaakko: Meie lemmiklõhn muutub vastavalt aastaajale – praegu on meie soosik Ralli. See on tugevalt orientaalne ja inspireerib avastama rikkalikku araabia kultuuri ja esteetikat. Reisides avastame lõhnasid, maitseid, värve ja lõunamaist võbe ning toome need tunded siia külma ja pimedale põhjamaale, et elada üle sünge talv. Ralli on ispireeritud ka Soome kuulsatest rallisõitjatest. Need on meie rändurid ja filmistaarid, keda meil polnud – rallisõitjad on käinud kohtades ja elanud riikides, millest meie vaid unistame. Ralli märksõnadeks on seikluslikkus, retk mõnda eksootilisse riiki, sõõm idamaist.

Parfüümimaailma Oscar aasta uustulnukale

Hiljuti sai Nakuna Helsinki väärika tunnustuse osaliseks – Ühendkuningriigi mittetulundusühing The Fragrance Foundation UK pärjas Nakuna Helsinki „Aasta uustulnuka“ auhinnaga.

The Fragrance Foundation UK sai alguse 1992. aastal ning selle ühenduse eesmärk on märgata ja tunnustada parfüümitööstuse tipptegijaid. Parfüümimaailmas on The Fragrance Foundation UK tunnustus justkui Oscari võitmine filmitööstuses.

Ralli, jaanipäev, jääauk, melanhoolia, paljas nahk – kummardus Soomele

Hinnatud parfümeerid Yann Vasnier, Nadège Legarlantezec, Fernandez Jorge ja Olivier Pescheux on Anu ja Jaakko loodud kontseptsioonide järgi loonud viis unikaalset parfüümi: Mittumaari (jaanipäev), Ralli (võidusõit), Iho (ihu), Avanto (jääauk) ning Musta (melanhoolia), mis kõik kannavad endas kirjeldust maast, kus põhjamaine loodus, polaarpäev ja -öö tekitavad suured kontrastid ning samuti igatsuse millegi sooja ja eksootilise järele. Nakuna Helsinki lõhnad tekitavad ka kirge avastada, reisida ning loovad poeetilise ja müstilise omaette maailma. Me armastame olla siin, aga me ihkame alati ka mujale. Nakuna Helsinki toob meid siia, kuid viib ka ära.

  • Iho eau de parfum (50 ml) – soome keeles ‘nahk’ või ’ihu’ on lõhn, kus kreemjas sandlipuu ja magus muskus moodustavad intiimse kooskõla puhtast soojast nahast, kus on tunda guaja puitu ja sensuaalset vaniljet.
  • Avanto eau de parfum (50 ml) – soome keeles ‘jääauk’ on oma olemuselt karge, tekitades tunde justkui kastaks keha külma vette. Ergutavalt jäist tsitrust täiendavad karged lilled. Struktuurilt minimalistlik ja teostuselt eriline parfüüm, mille pikaajaline aroom elavdab meeli ja puhastab hinge.
  • Musta eau de parfum (50 ml) – viitab melanhooliale ning kannab endas mõrumagusat meeleseisundit. See on justkui kahe vastandi kohtumine – metsikult suitsust südant pehmendab ergutav vanilje. Sensuaalne lõhn, kus viiruk koos vürtsika idamaise soojusega tekitab rahu.
  • Ralli eau de parfum (50 ml) – ralli kui võidusõit on nii eestlaste kui soomlaste südames. Ralli on moodsa nomaadi orientaalse alatooniga parfüüm inimesele, kes naudib nii reisimise põnevust kui ka koju naasmise magusust. Särtsakas roos ja müstiline oud sulanduvad pehme merevaiguga.
  • Mittumaari eau de parfum (50 ml) – tähendab Soome keeles ‘jaanipäeva’. See on naiselik parfüüm, milles värske bergamot seguneb pulbrilise lillearoomiga. Vanarahvas ütleb, et jaaniöö lilledel on eriline vägi – vali seitse lille, pane need padja alla ja näed oma tulevast armastust unes.

Nakuna Helsinki parfüümid on müügil Scandinavian Brandsi e-poes ja nuusutama ootame Sind Tallinna Kaubamaja nišiparfüümide alale.