Läänemere maagiast kantud Björk and Berries parfüüm Mareld

Björk and Berries uus parfüüm Mareld

Mareld tähendab vanas skandinaavia keeles meri-tuli, vahel viidatakse sellele ka kui merevaimule.

Mareldi lõhn on inspireeritud haruldasest merel esinevast nähtusest, kus näiliselt maagilised olendid ehk bioluminestseeruv mikroplankton helendab tumedas vees ja kiirgab enese ümber sinakaid kiiri. Nagu tähed oleks taevast alla langenud ja vee peale tantsima tulnud.

Marled kutsub esile maagilise, haruldase ja vabastava tunde – selle lõhn on nagu kesköine suplus Läänemeres, mis jätab naha soolaseks ja külmaks, kuid teeb vaimu vabaks. Lainete ja vetikate hõng seguneb bergamoti, kannikese ja tonkaoa aroomiga jättes nahale hüpnotiseerivalt tormise mere hõngu.

„Minus äratab Mareld mälestused kesköistest ujumistest saarestikus. On pime ja vesi on külm, siiski tekib loodusega ühtesulamise tunne. Mis võiks olla lummavam kui pimeduses helendav sinine vesi.“ – Isabelle Lewenhaupt, Björk and Berries tegevjuht

Mareldi loomisel saadi inspiratsiooni meres hõljuvast siniselt helendavast mikroplanktonist

Mareldi kampaania telgitagused

Mareldi loomisel tegime koostööd Rootsi operaator-fotograaf Sara Dehliniga.

„Saral õnnestus Mareldi idee suurepäraselt tabada. Fantastiline on näha, kuidas Mareld ärkab fotodel ja videotes ellu täpselt sellisena nagu olime ette kujutanud – see on maagilise ja müstilise mere dramaatiline hingus.” – Isabelle Lewenhaupt, Björk and Berries tegevjuht

Modell Pedro Lima (Rootsi-Taani modelliagentuurist FIIRI, mis esindab Skandinaavias alaesindatud modellitüüpe) oli selle parfüümi ideaalne kehastus – ta sulandus sekundiga looduse ja mere teemasse. Pildistasime ja filmisime Torö saarel, Stokholmi lõunapoolses saarestikus, mis on kuulus oma surfilainete poolest.

„Soovisin anda edasi ainulaadset ja vabastavat tunnet, kus Pedro tervitab looduse suurust ja salapära. Jäädvustasime lühikese hetke, subjektiivse kogemuse loodusega seotuse tundest. Tunde, et loodus pole mitte see, mis ta on, vaid see, mis mina olen.” – Sara Dehlin, kinematograaf ja fotograaf

Soolakas viigimari, bergamot, eukalüpt, kannike, mimosa, tonka oad, salvei, meri…

Björk and Berries parfüümikollektsioon

Björk and Berries kõik kuus parfüümi (Never Spring, White Forest, Solstice, Fjällsjö, September ja Mareld) on inspireeritud pidevalt muutuvast põhjamaa ilmastikust ja unikaalsest loodusest. Kultuur, loodus ja müüdid põimitakse lõhnakogemustesse, mis aitavad meil käia loodusega ühte sammu, kanda edasi traditsioone ja kultuuripärandit.

Mareld on pakendatud 50 ml klaaspudelisse, mida kroonib Björk and Berries signatuur-kork – “Faluröd” – Rootsi punane on laialdaselt armastatud värv, mis sümboliseerib vabadust ja uusi võimalusi. Näed seda Rootsis igal sammul, eriti aga maakohtades punaste suvehüttide näol. Kõik Björk and Berries parfüümid on vegan ning valmistatud Rootsis orgaaniliselt kääritatud alkoholist, mis on omakorda valmistatud köögivilja jääkidest.

Mareld lõhnanoodid

  • Tipp: soolakas viigimari, bergamot, eukalüpt
  • Süda: kannike, mimosa, meri
  • Baas: tonka oad, salvei, mererohi

Osta siit: Mareld eau de parfum

Björk and Berries missioon on säilitada Rootsi looduse maagia ja ilutraditsioonid ning jagada neid maailmaga.