Emadepäeva jutud: Liisa Ennuste ja Nelery Rästas ema õpetustest

Emadepäeva eel toome teieni kaks kaunist naist koos oma emadega. Liisa Ennustet ja Nelery Rästast peame natuke nagu muusadeks, keda oma ettevõtlusteekonnal kohanud oleme, ning kes kiirgavad kaasaegset ilu ja head energiat.

Võtsime ligi ka Liisa ja Nelery emad, ning küsisime, mis on parim asi emaks olemise juures ja mida on emaks olemine neile õpetanud. Tütardel palusime aga nimetada mõne „ema tarkuse“, mis alatiseks meelde jääb ja elus edasi kannab.

Liisa Ennuste oma ema Tiinaga

Parim asi emaks olemise juures

Liisa ema Tiina: Teadsin juba väga noorukesena, et soovin kahte last ja Liisa ning Jaak olid väga-väga oodatud. Parim on kindlasti laste kasvamist ja edenemist vaadelda. Millise tee nad on valinud, millise sihi seadnud, nende õnnestumised ja proovikivid. Kindlasti on paeluv iseenda äratundmine oma lastes. 

Nelery ema Evely: Emaks olemisel on kõik parim. Armastada ja hoolida. Olen väga õnnelik, et mul on kaks imelist tütart. Teadmine, et olen vajalik, ja lapsi vajadusel aidata on samuti suur rõõm. Mida aeg edasi, seda tänulikum olen, et mul on kaks kulla hingega kaunitari tütardeks. Meeldib näha nende arengut, aidata eesmärke saavutada, vaadata nende maailma kujunemist. Andsin neile sünni ja nemad mulle elu mõtte.

Nelery Rästas oma ema Evelyga

Mida emaks olemine on sulle õpetanud

Nelery ema Evely: Kõige tähtsam, mida nad mulle õpetanud on – tingimusteta armastust. Ma lihtsalt tean, et ükskõik, mis situatsioon on, ma armastan neid elu lõpuni. Lapsed õpetavad kannatlikkust ja õpetamisoskust erinevate olukordadega toimetulekuks. Lapsed on nii erinevad, kuid kõik vajavad oskust armastada, andestada ning iga päev tänulik olla – siis on elus kõik väravad valla.

Liisa ema Tiina: Kuna olin laste sündmise ajal väga noor, siis toimus nende kasvamine ja õpetamine käsikäes omaenda kasvamise ja õppimisega. Aga emaduse märksõnad minu jaoks on armastus, märkamine, toetamine, kuulamine, innustamine. Need on inimeseks olemisel hädavajalikud omadused, mis annavad tuleviku vundamendi nii endale kui lastele, aga eelkõige on mulle oluline, et lapsed oleksid õnnelikud ja head inimesed. Praegu oma Liisat ja Jaaku vaadates saan öelda, et nad on väga õnnelikud ja ilusad inimesed, kes inspireerivad mind oma teadmiste ja olemisega.

Olulised asjad, mida ema on mulle õpetanud

Nelery: Ema õppetunde võikski nimetama jääda, kuid olulisim neist on olla elus alati tänulik ning jääda igas olukorras positiivseks. Tänulikkus on mind elus väga palju edasi aidanud ja see on ema sõnul elus üks tähtsamaid aspekte. Olen tänulik, et mul on niivõrd armastav, iseseisev ja suure südamega ema. 

Liisa: Ema on mulle õpetanud hoolimist ja seda kui palju jõudu on pisikestel armsatel žestidel – kui sa tuled külla ja laud on kaetud, ning ta on toonud ka su lemmik hapukurke ja kookosejogurtit. Ema on õpetanud kodu loomist, ja et kodu on koht, kus peaks sul maksimaalselt mõnus olema ning selle nimel tasub pingutada, head korda hoida ja investeerida. Lisaks on ema õpetanud seda kui tähtis on säilitada meie emakeelt, ning teha seda teadlikult ja missioonitundega.

Aitäh teile Liisa, Tiina, Nelery ja Evely! Ja head emadepäeva kõigile praegustele, tulevastele ja olnud emadele.

Löwengrip – ilu igale generatsioonile.