ATOPIK – uue põlvkonna apteegikosmeetika Soomest

Apteegikosmeetika Soomest

Esitleme rõõmuga kiiresti kasvavat innovaatilist Soome apteegikosmeetika sarja tundlikule ja kuivale nahale – Atopik Finland loodi neli aastat tagasi, 2017. aastal perekond Linnavirta pereettevõtte Naviter OY juhtimisel. Tänaseks on märgi tooted Soomes müügil rohkem kui 350 apteegis.

Naviteri gruppi kuulub veel mitmeid uue põlvkonna Soome ilubrände ning nende tegevuse ja tooted võiks julgelt kokku võtta sõnadega – moodne tippkvaliteet tundlikule, allergilisele ja probleemsele nahale. Ja loomulikult on see kõik vegan, looduslik ja tootmisprotsessiski on igal sammul mõeldud keskkonna ja jätkusuutliku majandamise peale. Tootearendus ja tootmine on koondunud Helsingisse ning tegemist on sertifitseeritud vegan looduskosmeetikaga, mis on gluteenivaba ning seda on lubatud müüa vaid apteekides ja e-poodides, mis on pühendunud kvaliteetkosmeetika müügile.

„Atopiku tegevuse ja tooted võiks julgelt kokku võtta sõnadega – moodne tippkvaliteet tundlikule, allergilisele ja probleemsele nahale.“

Füüsilised päikesekaitsetooted
Füüsilised päikesekaitsetooted SPF30 päikesekaitsefaktoriga

Atopiku toodete aktiivsed toimeained on pärit puhtast Soome loodusest. Näiteks kaer ja metsik mustikas. Palju kasutatakse prebiootikume ja ilutööstuse üht lemmiklast hüaluroonhapet.

Valikus on erinevad sarjad, mille hulgast leiab sobiva igaüks:

  • Sensitive – kuiv ja tundlik nahk, kogu pere tooted näole ja kehale
  • Balance – noorukid ja aknele kalduv rasune või seganahk
  • Anti-Age – vananemisvastased niisutavad ja pinguldavad tooted näole ja kehale
  • Hydrate – niisutavad hüaluroonhappega tooted kuivale, janusele ja tuhmile nahale
  • Suncare – kogu pere füüsilised (st mineraalse kaitsega) SPF-tooted (hitihoiatus!)
  • Self-Tan – isepruunistavad tooted ohutuks päevitamiseks (ning jah, need on tõesti innovatiivsed – sest kas te olete varem kuulnud isepruunistavast näotoonikust?)

Atopiku sihtrühmad on kõik inimesed noortest vanadeni, kuid kõige rohkem teevad ettevõtte omaniku Anni Linnavirta sõnul nahahooldustoodete ostuotsuseid naised nooruses 20-50. Tegelikult on need aga näo- ja kehatooted kogu perele –  tundlikule, kuivale, kombineeritud, rasusele ja küpsele nahale. Kõik, mis sortimendis leidub, on ka tasakaalustatud pH-tasemega, mis tähendab, et kreemid, seerumid ja maskid on nahasõbralikud ning ei põhjusta naha enda pH-taseme kõikumisi.

Kahetoimeline näokoorija
Hydrate sarja mehaaniline, terakestega koorija ja happekoorija kaks-ühes

Innovatsioon nahahoolduses – palume näiteid

Atopiku innovaatilised tooted on näiteks füüsilised (ehk mineraalse kaitsega nahka mitte imenduvad) päikesekaitsetooted, isepruunistav näotoonik, probiootiline näomask, rosaatsea kreem jne.

Kui küsida, et kellele ja milleks on Atopik loodud, siis kõik apteegikosmeetika huvilised, fännid ja kunded – Atopik on mõeldud just teie vajadusi silmas pidades. Võrreldes normaalse nahaga on kuiva ning atoopilise naha rakuvälises maatriksis vähem keramiide ​​ja lipiide. See tähendab, et kuival nahal on nõrgenenud kaitsevõime, mis sageli viib liigse niiskuskao, naha kuivuse ja põletikeni. Atopiku toodete toimeained toetavad tundliku naha normaalseid funktsioone ja viivad naha tasakaalu. Toodete nahasarnased koostisosad imenduvad ja mõjuvad kiiresti ning ohutult. Nahasarnased koostisosad on ained, mida nahas loomulikult leidub, mille nahk tuvastab ja mida nahk kasutab oma normaalsel toimimisel. Nahaga identsed toorained ei põhjusta tavaliselt kõrvaltoimeid ega reaktsioone.

Koostisosadest kasutab Atopik

  • aineid, mida nahk hästi talub, sh säilitus- ja lõhnaaineid, mis ei ärrita nahka (ei kasutata nt päevalilleseemne õli)
  • naha-identseid aktiivaineid nagu prebiootikumid, probiootikumid, soodium PCA ja hüaluroonhape
  • pH-tasakaalustatud taimseid puhastavaid retsepte (ilma SLS-aineteta)

Atopik on FI-Natura sertifitseeritud vegan looduskosmeetika bränd. Seega ei sisalda tooted silikoone, mineraalõlisid, parabeene, plastikut, kunstlikke lõhnaaineid, sünteetilisi säilitusaineid, ja nafatasaadustest pärit koostisosi. Kõrge kvaliteediga nahale sobilikud tooted naha-identsete ainetega sobivad nii naistele kui meestele ja lastele. See on uue põlvkonna kvaliteetne looduskosmeetika, kus disain ja toode on sümpaatsed ning julgeme Atopikule ennustada pikka ja kõrget lendu meie põhjamaises ilutaevas.

Atopiku tooted leiad meie e-poest.