Kelly Sildaru elust, trennist ja eesmärkidest

Kelly Sildaru Red Bull

Helistasime Kelly Sildarule ja küsisime, kuidas tal karantiiniaeg läheb – millest mõtleb ja unistab Eesti parim nais- ja noorsportlane 2019 (meie meelest on ta muidugi ka lihtsalt cool ja kõige inspireerivam 18-aastane, keda teame) ning kuidas ta kodus trenni teeb. Saate teada, mis on Kelly lemmikkoht siin maamunal ja mis tüüpi inimene ta üldse ei ole. Head lugemist.

Kuidas sul karantiiniaeg läheb? Kui sa ei peaks praegu kodus püsima, kus sa siis oleksid?

Praegu peaksingi kodus olema. Üks märtsi lõpu võistlusreis jäi ära ning aprillis oli plaan minna Soome treenima, aga ka see jääb ära. Ega midagi põnevat hetkel pole, saadad ühte päeva õhtusse ja midagi erilist ei toimu. Samas ma ei ole üldse sellist tüüpi inimene, kes tahab palju kodus istuda – tavaliselt isegi kui on talvel köha-nohu ja olen kodus haige, siis juba nädalaga on selline tunne, et tahan välja ja sotsialiseeruda. Eks tuleb ise leida tegevusi endale, koristada, sorteerida… olen seda täiega palju teinud.

Kelly Sildaru valiti 2019. aastal Eesti aasta nais- ja noorsportlaseks
Armastatud Kelly Sildaru – Eesti parim trikisuusataja on koduses karantiinis nagu kõik teised

Kelly, sa oled tippsportlane. Tippu jõuavad väga vähesed inimesed – kas oskad välja tuua mingeid enda iseloomuomadusi või pere tugevusi, mis on sind nii kaugele viinud?

Ma arvan, et olen sellise kannatava iseloomuga, nii-öelda kannatan rasked hetked ära, elan üle. Rutiinne tegevus mulle ei sobi. Ja kui siht on silme ees, siis lähedki nagu selle poole. Olen tugeva iseloomuga, ei lase end väikestest asjadest kõigutada. Olen üritanud praegugi rutiini välja vahetada. Ma lihtsalt olen viimaste aastate jooksul aru saanud et minu puhul (rutiin-toim.) ei toimi, vaid mott kaob üldse ära. Just sellepärast tegelengi freestyle-suusatamisega – sest see ei ole rutiinne, on palju vabadust. Aga trenn jällegi on rutiin ja olengi üritanud seda ümber mõelda veidike.

Olen tugeva iseloomuga, ei lase end väikestest asjadest kõigutada.

Kas tajud ennast kui eeskuju teistele inimestele?

Ma ei pea ennast eeskujuks, pole kunagi pidanud. Olen lihtsalt mina ja ajan vaikselt oma asja. Mingil määral kindlasti olen eeskujuks ja motiveerin, aga ma ei mõtle sellele.

Kust sa ise jõudu või inspiratsiooni saad?

Mul ei ole inimest, keda ma otseselt imetlen. Aga iga kord kui mul endal on halvem päev, siis mõtlen, et mis on minu jaoks tulekul – midagi eredat, mida väga ootan. Mida homne päev võib tuua, et kui tänane halb päev on alles keskel, siis mina elan juba homses. Üritan ise oma vigadest õppida ka.

ANKEET

  • Suusakoht, kuhu läheksid alati tagasi: Cardrona suusakeskus, Wanaka, Uus-Meremaa
  • Raamat, mida viimati lugesid: praegu loen Tommy Helsteni „Elu last“
  • Lemmiktrikk: cork 900 tail crab
  • Unistus kolme aasta jooksul realiseerimiseks: oma koer

Kirjelda oma tavalist päeva praegu – kas see on sinu jaoks erinev arvestades, et oled palju ringi reisinud ja varemgi distantsilt õppinud?

Ise arvasin ka, et mul on kogemus olemas – tegelikult on ikkagi väga erinevad asjad kui on kõigil koduõpe või kui pidin enne tegema lihtsalt asjad ära, mis olid ette antud. Aga praegu oli nii, et (karantiini – toim.) alguses anti hästi palju õppida, hakkasin kell 10 õppima ja lõpetasin õhtul kell 8. Suht pikalt läks mingitel päevadel. Alguses oli raske, nüüd on veidi paremaks läinud, enam need päevad nii pikad ei ole. Muidu ma oskan ennast sundida ise õppima ja motiveerida ka, aga viimased kaks-kolm aastat on keerulisemad olnud. Gümnaasium on raskem kui põhikool ja iseseisvalt õppida on suhteliselt raske.

Oled väga palju maailma näinud – mõned lemmikkohad

Uus-Meremaa on kõige-kõige lemmikum koht, kus ma käinud olen. Üks põhjus on see, et seal saab suusatada, aga kui Euroopas ja USAs on suusakeskused väga sarnased, siis Uus-Meremaa puhul on loodus hästi erinev. Olen seal viis-kuus korda käinud ja see on saanud väga lähedaseks, nagu mu teine kodu. Ma olen käinud ka Havail – see on ka väga ilus ja eriline koht, ometi ei tõmba niivõrd tagasi. Mujal pole tekkinud sellist sidet nagu Uus-Meremaaga. Tavaliselt me oleme läinud sinna augusti keskel ja tulnud septembri lõpus-oktoobri alguses tagasi. Seal on siis talve lõpp, päeval oled mäel, aga all külas on soe ja oktoobris on seal juba kevad. Sealne loodus on nii ilus. Mu lootus on, et ükskord saan ehk Uus-Meremaal rohkem ringi vaadata. Praegu oleme teinud vabal päeval paaritunniseid sõite lähiümbruses, aga tahaks minna ka põhjasaarele ja teha sellele ringi peale.

Ma oskan ennast sundida ise õppima ja motiveerida end.

Eesmärk, mida tahaksid kindlasti suusatamises ära teha?

Tahan kindlasti ära teha kahekordse salto, seda oli plaan nüüd harjutada, aga selleks on vaja paari laagrit – nüüd ongi nii, et kuidas neid laagreid teha saaks… Hakkan juba muretsema vaikselt. Spotis (Tallinnas) saab põhja ära harjutada, aga plaanis oli minna treenima Kanadasse, suure airbag’i peale. Oleks seal õhkpadjal harjutanud ja siis juba lume peal.

Intervjuu Kelly Sildaruga
Kelly sõnul on trenn tema jaoks rutiinne tegevus, mida tuleb tulemuste nimel siiski välja kannatada.

Kui palju ja kuidas praegu trenni teed?

Teen kodus jõuharjutusi kava järgi, mul on hantlid, vahepeal panen raamatud seljakotti, saab raskuseks ka veepudelid vett täis lasta ja ütleme nii, et olukord on nõme, aga huvitav. Paneb asju teisiti nägema ja katsetama. Selles mõttes äge, et saame kastist välja mõelda ja ennast proovile panna.

Mis sporti sulle veel meedib teha?

Mulle meeldib lumelauaga sõita. Viimased kaks-kolm talve kui olen Eestis olnud, siis lähen alati kas Lõuna-Eestisse või Kiviõlisse ja vahel ei võta isegi suuski kaasa. Autoga välismaale laagrisse minnes olen saanud laua kaasa võtta. Enne põlvevigastust mängisin ka golfi. Nüüd tahaksingi jälle minna golfi mängima. Tunnen, et mul on vaja muutust ja vaheldust.

Kelly ja tema Löwengripi lemmikud
Kelly kiidab Löwengripi näopesugeeli Clean & Calm ja Long Lasting juuksehooldussarja

Kui palju pöörad rõhku välimusele? On see sinu teema või pigem ei?

Pigem ikka üritan enda välimusega tegeleda. Mitte nüüd kodus karantiinis istudes, aga kui kooli lähen või kuskile – ikka üritan inimese moodi välja näha. Kui ma muidu läheks poodi, et kammin juuksed ära ja läheks dressides, siis nüüd on nii, et isegi poodi tahaks meigiga minna. Ma küll pööran oma välimusele tähelepanu, aga ma arvan, et minu stiilis pole midagi erilist.

Mulle meeldib kui pesed juuksed ära ja siis järgmisel päeval nad ka lõhnavad natuke.

Mis Löwengripi tooteid oled proovinud ja mis muljed on?

Näopesugeel Clean & Calm väga meeldis. Olen kaua üritanud mõnusat asja leida, mis peseb näo hästi puhtaks ja et konsistents oleks hea. Olen seepe kasutanud, aga pärast on ikkagi nahk kuiv. Selle Löwengripi oma juures meeldis, et ei pea üldse kaua nühkima, hästi kergelt teed üle ja nägu on puhas. Väga mõnus. Šampoon ja palsam (Long Lasting sari) meeldivad ka väga – pärast on juuksed kohevad ja lõhnavad nii hästi. Mulle meeldib kui pesed juuksed ära ja siis järgmisel päeval ka lõhnavad natuke.

Aitäh vestluse eest, Kelly! Hoiame pöialt, et saaksid alati teha, mida armastad.

Fotode autorid: Peter Morning ja Iti-Pätrik Järve.