Naised, kes meid inspireerivad: Kadri Kiisel LHV Pangast

Kogu oma ettevõtlusaja jooksul oleme Scandinavian Brandsis toonud esile lahedaid naisi meie ümber – inimesi, kes tingimata pole kuulsad ega dramaatilised, vaid targad, tegusad ja huvitava töö- või elukäiguga. Leidsime oma lähikonnast Kadri Kiiseli, kes on LHV Panga juhatuse liige ja jaepanganduse juht. Ühtlasi kaksikute ema ja väga hea inimeste inimene (nii ütlevad tema kolleegid). Küsisime Kadrilt mõned küsimused nii töö kui ka ilu teemadel.

Räägi pisut oma taustast. Milline oli sinu teekond LHV panga juhatusse?
Kooli ajal olid reaalained mul tugevamad, meeldisid loogikaülesanded ja nautisin argumenteerimist (loe: vaidlemist). Kui kuskil oli vaja midagi ette kanda, esineda või lihtsalt rääkida, olin alati valmis. Need loomuomadused on ka täna nähtavasti minu ühed tugevamad, mida igapäevaselt oma töös kasutan. Kuid panganduskogemus algas LHV Tallinna kontori juhataja rollis 2011. aastal. Samal aastal lõpetasin ka Tartu Ülikoolis MBA programmi finantsjuhtimise erialal. Varasemalt olen hoopis lõpetanud Tallinna Tehnikaülikoolis keemia- ja keskkonnakaitse tehnoloogia eriala ning töötasin müügiinseneri ja ostujuhina. Panka tulin uudishimust, kuid mulle hakkas siin meeldima ja LHV muutus minu jaoks elustiiliks. Ka juhatuse liikme staatus ei ole olnud mulle kunagi eesmärk omaette, kuid ma ei kahelnud hetkekski, kas peaksin selle pakkumise vastu võtma või mitte. Kuigi olen võrdlemisi realistlik inimene, usun, et õiged asjad tulevad meieni õigel ajal. Need tuleb lihtsalt ära tunda ja vastu võtta.

Usun, et õiged asjad tulevad meieni õigel ajal. Need tuleb lihtsalt ära tunda ja vastu võtta.

Kas panganduses töötamiseks on vaja mingeid erilisi oskusi või isikuomadusi, mis aitavad läbi lüüa?
Kui midagi välja tuua, siis võiks orienteeruda numbrimaailmas ja omada keskmisest rohkem analüütilist mõtlemisvõimet.  Kuid kõige olulisem on, et valdkond ja ettevõte meeldib, peab olema arusaamine, kuidas see toimib ja kuidas on võimalik saavutada edu.

Mis on sinu nipp töö- ja pereelus tasakaalu saavutamiseks?
Minu jaoks on tasakaal paigast ära siis, kui keegi on rahulolematu ja selle olukorra tunneb päris hästi ära. Kuna mulle on nii mu töö kui ka pere väga olulised, ei saa ma kuidagi ühte teise ees prioriteetsemaks tõsta. Oluline on osata enda ümber toimuvat märgata ja vastavalt sellele reageerida. Püüan igapäevaselt lahkuda kontorist mõistlikul ajal, et süüa perega õhtust ja veeta lastega enne magamist paar tundi koos aega. Õnnelik olemiseks on mulle oluline, et nii pere- kui ka tööelu toimiks ja see ei ole võimatu ülesanne.

Mulle meeldivad puhtad maitsed ja vormid ning hindan kõike, kus on näha, et keegi on teadlikult võtnud aega ja pühendunud.

Astume sammu ilurajale. Kas ja mis vaatenurgast ilu-teemadele tähelepanu pöörad?
Hindan ilu kõiges, esteetilisest aspektist tähendab see minu jaoks puhtust, hoolitsetust ja läbimõeldust. Mulle meeldivad puhtad maitsed ja vormid ning hindan kõike, kus on näha, et keegi on teadlikult võtnud aega ja pühendunud.  Kuigi võin puhkuse ajal maal vabalt käia väljaveninud dressipükstega, ei kujutaks ma ette, et lähen tööpäeva hommikul kodust välja sättimata. Minu jaoks on see austus teiste inimeste suhtes – ma ärkan hommikul teadmisega, et kohtun kellegagi ja võtan aega, et selleks valmistuda, nii mõttes kui ka väliselt.

Palun kommenteeri lühidalt Björk & Berries tooteid, mida kasutad.
Esmalt teeb tootedisain muidugi meele rõõmsaks – puhtad jooned, valge värv, mugav kasutada. Kuna ma olen võrdlemisi nõudlik hooldustoodete lõhna või siis täpsemalt selle puudumise osas, oli Björk & Berries toodete puhul taaskord positiivne kogemus. Igapäevaselt kasutan siidkerget c-vitamiiniga seerumit (Skin Awakening C-Serum) hommikuti. Kuigi juhiste järgi piisab 2-3 tilgast, meeldib mulle, kui kogu nägu saab rikkalikult kaetud ja kasutan pigem 4-5 tilka. See imendub tõesti sekundiga ja jätab naha juba meeldivalt kumavaks, lisab sära ja niiskust. Seerumile kannan vahel ka hommikuti pinguldavat kreemi (Botanical Firming Cream), kuid igapäevaselt on see mul kasutusel pigem õhtuti. Hommikuks on nägu värske, sile ja väga hästi niisutatud ning muudab hommikuse ilurutiini oluliselt lihtsamaks. Kord nädalas olen kasutanud ka näokoorijat (Vitalizing Peeling Gel), millel on suurepärane värske lõhn ja koostis ning pärast kasutamist on nahk puhas ja klaar.

Hommikuks on nägu värske, sile ja väga hästi niisutatud ning muudab hommikuse ilurutiini oluliselt lihtsamaks.

Kas sul on mõni moto või põhimõte, mida igapäevaselt elus jälgid?
Fun peab olema. Pangatöö kuvand on võrdlemisi konservatiivne – igapäevatööd mõjutab sadu regulatsioone, palju on detaile, mida silmas pidada ja riske, mida maandada. Juba see üks kirja pandud lause on minu arvates nii igav, et ega seda naljalt kellelegi maha ei müü. Kokkuvõtvalt, reeglid peavad olema, kuid mängulisust ei tohi alahinnata. Püüan seda põhimõtet järgida ka laste kasvatamisel.

Kadri kasutatavad Björk & Berries tooted leiad meie e-poest: