Naised, kes meid inspireerivad: Lilli Jahilo

Lilli Jahilo käsitööna valmivad kleidid, talle iseloomulikud peened tikandid ning plisseeritud rõivaesemed kõnetavad naisi, kes soovivad oma ellu ilu ja harmooniat. Need on kleidid, mis annavad jõudu ja enesekindlust, et iga naine võiks sirge seljaga oma unistusi teostada.

Üks selliseid naisi, kes jumaldab Lilli kleite ja kannab neid sageli rahvusvahelistel üritustel, on Rootsi mõjukaim naisettevõtja Isabella Löwengrip – globaalne ärinaine, kahe lapse ema ja mõjuisik, kes vallutab maailma nii oma ilubrändi kui ka paljude teiste ettevõtmistega. Uurisime Lillilt, mis tunne on töötada paljude nõudlike ja võimsate naistega ning samas aidata sellistel power-naistel oma pööraseid ideid ellu viia.

Riie on meile kõige lähem kiht ning selle mõju enesetundele ja läbilöögivõimele võib olla tohutult suur.

Mis tunne on töötada väga nõudlike klientidega? Inimestega, kes on äris, tipp-poliitikas või lavadel sageli kõrge tähelepanu ja pinge all – kas on vahet, kes on klient/tellija?

Võtan kõiki kliente võrdselt. Olen neile usalduse eest väga tänulik ja tahan alati parimat luua. Selleks, et nad saaksid ennast maksimaalselt realiseerida, olgu see siis tööl või eraelus. Riie on meile kõige lähem kiht ning selle mõju enesetundele ja läbilöögivõimele võib olla tohutult suur. Kuigi oleme brändiga viimasel ajal keskendunud kollektsioonide ja valmismudelite loomisele, siis eratellimuste puhul on kõige olulisem loobuda eelarvamustest ja katsuda tunnetada inimese olemust. Selle äratabamine ja konkreetsele inimesele kõige õigema kleidi loomine ongi jackpot. Üldiselt, kõige paremad kliendid on need, kes püstitavad mulle kui disainerile konkreetse briifi, andes samas täieliku loomingulise vabaduse. Mul on hullult hea meel, et meil nii ägedad kliendid on, kes mind ka väga inspireerivad!

Mul on hullult hea meel, et meil nii ägedad kliendid on, kes mind ka väga inspireerivad!

Kuidas jagad end ettevõtja ja moelooja rollide vahel?

Naudin väga seda, et elu on pidevas muutumises ja ükski päev ei sarnane väga teisega. Ülidselt tunnetan end pigem disainerina, katsun üha teadlikumalt sellel fookust hoida. Naudin seda osa tööst enim, ühtlasi on see ka minu ettevõtte tuum ja hästi läbimõeldud toode on meie brändi vundament.

Milline su tööpäev välja näeb?

Alustan kõige keerulisemate teemadega kohe hommikul. Suurem osa päevast läheb manageerimisele – lahendan kõiksugu tootmise, turundamise ja jooksvaid küsimusi. Kui on kollektsioonide loomise aeg, siis seda on hea teha omaette, vaikuses, näiteks õhtuti.

Kuidas puhkad?

Mul oli pikki aastaid unistus, et saaksin nädalavahetusel puhata nagu “normaalsed” inimesed. Alustava ettevõtjana olin igal hetkel tööga hõivatud. Aga pikalt nii vastu ei pea. Puhkepäeval armastan teha midagi aktiivset, sporti või niisama rattaga sõita, olla maal ja käia turul, õhtul saunas. Kindlasti tuleb aeg-ajalt tutvuda uute näitustega. Üldiselt otsin vabal hetkel pigem rahu ja vaikust, see laadib hästi akusid ja taastab energiat.

Sinu ilulemmikud – nimeta mõni lemmiktoode

Olen endiselt Löwengripi näopuhastusgeeli suur fänn, ja nende kehakreem Balance My Skin on samuti suur lemmik. Ka näokreem The Cream on uus lemmik. Need tooted lihtsalt sobivad mulle hästi ja minu jaoks on ülioluline, et neid on kerge pakendi tõttu hea reisides kaasas kanda.

Need tooted lihtsalt sobivad mulle hästi ja minu jaoks on ülioluline, et neid on kerge pakendi tõttu hea reisides kaasas kanda.

Lemmiktsitaat, mis inspireerib

See vist otseselt pole küll tsitaat, aga alati tuleb lähtuda oma sisetundest. Töötan selle kallal pidevalt, et sisemist häält aina selgemini ära tunda ja kuulata. Olen veendunud, et see on õnneliku elu ülioluline faktor.

Kas sul on läbi ajaloo mõni enda lemmikkleit või lemmikkollektsioon?

Mõni kollektsioon on tõesti rohkem hinge läinud, kui teine. Mäletan, et kui magistratuuri lõpukollektsiooni tegin, öeldi, et elage ennast loominguliselt maksimaalselt välja, sest tööelus enam selliseid võimalusi ei tule. Õnneks pole mul siiski päris nii läinud. Kuigi disainerid töötavad alati teatud piirides, siis saan ikkagi oma otsustes vaba olla. Üks kõige nauditavamaid loomingulisi projekte on minu jaoks kindlasti olnud Art Collection – see sai alguse Volvo autokerele loodud kujundusest, millest sai alguse terve mustrite seeria, mille siis kleitidele kandsin. Helene Vetikuga koostöös loodud moefotod annavad seda erilist vaibi hästi edasi.

Töötan selle kallal pidevalt, et sisemist häält aina selgemini ära tunda ja kuulata. Olen veendunud, et see on õnneliku elu ülioluline faktor.

Üksiktoodetest rääkides on kindlasti kõige rohkem rahvusvahelist huvi ja kliendipäringuid toonud üks lilla alläärega pruutkleit. Mäletan, et see oli tol hetkel ikkagi riski võtmine, kuna oli midagi täiesti uut ja enneolematut, seletasin seda ideed pruudile pikalt. Ja mul on hästi hea meel, et ta selle ideega kaasa läks. Kindlasti mängivad suurt rolli imelised Stina Kase fotod sellest pulmapäevast. Nüüdseks on sellest saanud üks enimjagatud ja viidatud pruutkleite, mis on eriliselt palju tähelepanu saanud just Ameerika veebiavarustes.

Uskumatu tormi meie veebikanalites tekitas ka valge Luna nimeline kleit, kui Isabella Löwengrip seda esimest korda kandis ja sellest postituse tegi. Siis sai tunda tõelist suunamudija mõju! Huvitav on alati see, kui tekib erakordne sünergia kleidi ja kandja vahel – see võib täiesti imelisi kooslusi luua.

Lilli lemmiktooted Löwengripilt:

1. Clean & Calm Facial Cleanser näopesugeel

2. Balance My Skin Body Lotion kehakreem

3. The Cream Facial Cream näokreem

Lilli Jahilo moemaja veeb: www.lillijahilo.com

Juunikuu lõpuni saab iga Lilli Jahilo kleidi ostja Lilli ateljeest kaasa kingituse Löwengripilt.